Στον τελικό ο Ολυμπιακός

O Ολυμπιακός όμιλος Ξυνή νίκησε τον Αερωπό με 28-18 στην Έδεσσα έκανε το 2-0 στις νίκες στα ημιτελικά των playoffs της Handball Premier και πέρασε στον τελικό.Στον αγώνα ο Ολυμπιακός έκανε το 0-1 ενώ ο Αερωπός έκανε το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 2-7 στο 13 με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 8-8 ενώ το σκορ ημιχρόνου έληξε 12-13. Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 13-19 με τον Αερωπό να μην μπορεί να αντιδράσει. Έτσι ο Ολυμπιακός επικράτησε με 18-28 και πέρασε στον τελικό. Ο Ολυμπιακός περιμένει να μάθει νικητή του ζευγαριού ΠΑΟΚ-ΑΕΚ που θα ξεκινήσει σε λίγη ώρα. Η Ένωση έχει κάνει το 1-0 στο ΟΑΚΑ καθώς είχε νικήσει με 27-26 στην παράταση και με νίκη περνάει στον τελικό ενώ αν κερδίσει ο ΠΑΟΚ η σειρά θα μεταφερθεί στο ΟΑΚΑ σε 3ο παιχνίδι.